Синдром сухого ока – це хронічний стан при якому порушується стабільність слізної плівки, яка в нормі покриває передню поверхню очного яблука. Відомо, що товщина слізної плівки у здорових людей у середньому становить лише 10 мкм. Порушення процесів фізіологічного оновлення слізної плівки у здорових людей є основою патогенезу синдрому «сухого ока». Пацієнти зазвичай скаржаться на симптоми подразнення, печіння, різі в очах. Цей стан досить небезпечний тим, що за відсутності лікування може в перспективі викликати кератит і пошкодження рогівки, що загрожує повною і незворотною втратою зорових функцій. Чому утворюється плівка на очах у людини і як це лікувати дивіться тут https://violli.kiev.ua/plivka-v-ochax-likuvannya-chomu-utvoryuyetsya-plivka-na-ochax-u-lyudini-likuvannya-ta-profilaktika/.
Загальні фактори ризику цього синдрому включають:
- Вік
- Жіноча стать
- Низьку вологість (у тому числі і в приміщеннях з кондиціонерами)
- Операції на очах
- Системні ліки
- Аутоімунні розлади
Використання очних крапель від синдрому сухого ока може зробити ваше життя більш комфортним і попередити наслідки висихання рогівки.
Симптоми синдрому сухого ока:
- Печіння
- Різь
- Почуття стороннього тіла, піску в очах
- Слиз на повіках або в куточках очей
- Чутливість до світла
- Почервоніння
- Труднощі з носінням контактних лінз
- Труднощі з водінням вночі
- Сльозотеча з очей, що є реакцією організму на пересихання рогівки
- Розмитий зір або втома очей
Коли звертатись до лікаря?
Зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігаються тривалі ознаки та симптоми сухості ока. Включаючи червоні, роздратовані, втомлені чи болючі очі. Офтальмолог може зробити кроки, що покращують ваш стан і підвищують комфорт вашого життя.